Suvised ja kodused tegemised!

Long time, no blog! Oeh võtsin küll läpaka Soome kaasa, et oh, siin aega blogida küll! Reaalsus on aga see, et nüüd olen taas laevas ja suundun koju tagasi ja tekkis esimene reaalne võimalus ruttu, enne läpaka aku tühjenemist, üks postitus lõpuks valmis kriblada. Päris hull nädal on olnud – seega tuleb ilmselt väga pikk postitus!

Kui reedene päev kulus meil peamiselt kapi jaoks materjali otsimisele ja laupäev kulus asjade sorteerimiseks kirbukale/MTÜ Garderoobi viimise peale, siis pühapäev kulges peamiselt kappi ehitades! Tegelikult tahtsime alustada juba laupäeval, kuid kuna kell oli juba 20 ja ainus koht saagimiseks oli terrass, siis peale esimest lõiget saime aru, et naabritele see mõte ilmselt väga ei meeldiks, seega kasutasime laupäeva õhtut hoopis (kurvastusega) eelmise kapi välja lõhkumiseks. Natuke oli kurb ka, aga sinna ei oleks mitte kuidagi meie asjad ära mahtunud ja kahjuks ei usaldanud me ka seda melamiini? millest eelmine kapp tehtud oli.

Pühapäeval alustas Erik juba hommikul tükkide mõõtmise ja märkimisega ja niikaua küpsetasin mina esimesed pannakad meie uues kodus! Ilm oli imeline ja kutsusime ka naabrid terrassile pühapäeva pannakale! Mõnna! Ülejäänud päev kulgeski kappi tehes ja päikese käes kõrbedes. Lõpetasime küll alles 22 ajal õhtul aga VALMIS SAI! Või noh – peaaegu! Viimistlus ja värvimine on veel tegemata. Ilmselt tulevad ka selle kapi seinad heledad. Hiljem tellime ette mustad lükanduksed ning muidugi teeme peale ka mustri! Kindlasti paneme ka ledi tagasi, sest see valgus oli ülimõnna! Sisse tuleb veel üks väike kummut aluspesu jaoks ning korvid ka Eriku riiete jaoks.

kapp.jpg

Dora kiitis kapi heaks ja teostas seekord Eero asemel kvaliteedi kontrolli! 

Mõnus oli töötada nii, et ükski tähtaeg peale ei pressi! Kapp sai sisult täpselt selline nagu tahtsime ja isegi Erik nautis jälle isetegemist ning tänu sellele sai tulemus kindlasti kvaliteetsem! Nüüd tulebki mul kapp ära värvida ning siis mõne aja pärast tellime sinna uksed ette.  Eks siis, kui see täitsa valmis saab, jagan jälle lõpptulemust! 🙂

Kuna koju oli aga vaja veel kappi/riiulit, kuhu raamatud mahutada ja ka vannituba vajas ühte kappi, siis oli paras võtta ette üks retk IKEAsse. Kuna kord suve jooksul Soomes käia on natuke ka pere traditsiooniks kujunenud, siis nii me sinna suuna võtsimegi. Sedapuhku jäi Erik koju tööle ja loomakeste valvesse ning meil oli emme ja õega pere tripp. Muide fun fakt, mida kõik ehk ei tea: tegelikult olen minagi poolsoomlane 🙂

Igatahes olid mega mõnnad päevad – täis Ikeat, ilusat loodust, laua/kaardi mänge, filmiõhtuid jne. Mega mõnna reis on olnud 🙂 !

Esimesel päeval käisime loomaaias. Seal oli nii lahe see, et paabulinnud jalutasid lihtsalt rahva sees. Kohati oli suht hirmus, sest nad “karjusid” kuidagi naljakalt aga lõpuks olime nendega päris harjunud. Nad on ikka mega ilusad!

 

Loomaaiast suundusime esimesele Ikea tiirule, et seal ideid koguda. Teadsin, et vaja on vähemalt esialgseid kiireid ja võimalikult soodsaid lahendusi raamatute hoiustamiseks ning vannitoa kappi! Lisaks lootsin sealt leida soodsamalt korve riidekapi jaoks (etteruttavalt võin öelda, et korvid on seal samas hinnaklassis ning neid ma sealt kaasa ei ostnud). Kohe leidsin vannituppa kapi, mis oli täpselt selline, mida vajame! Pikk, kitsas ja mahukas. Natuke peame küll nüüd enda tehtud kappi väiksemaks tegema, kuid ruumi, kuhu asjad paigutada, peaks oluliselt juurde tulema 🙂 ! Ülejäänu kohta tegin aga märkmeid ning võtsin  ühe päeva järelmõtlemiseks aega!

 

Bethul olid pikast jalutamisest juba jalad läbi, nii see suurem õde orjastati ja ennast lükkama pandi, ise mõnusalt kapi peal lebotades 😀 

 

2. reisi päeva veetsime suuremas osas Soome loodust imetledes. Sõitsime saarte vahel ja taaskord nautisime seda natukene suve meenutavat ilma! Lisaks käime alati ka surnuaias. Miks ma seda üldse mainin? Sest iga kord seal olles mõtlen kui ilus seal on! Minu jaoks tunduvad Eestis olevad surnuaiad alati sellised kõledad ja tontlikud, ma ei tunne ennast seal kunagi hästi ning väldin neid igal võimalusel. Soomes on surnuaed aga kuidagi väga ilus, rahulik paik, kus on meeldiv oma lähedasi meenutada! Puuduvad sellised õnnetud hauad mis oleks täis oksarisu ja kus oleks viltu vajunud ristid. Kõik on puhas, ilus ja rahulik ning seal ei ole õudne käia ka kell 22 õhtul.

 

Viimane päev kulges peamiselt aga siis taaskord Ikeas ja ka kaubanduskeskuses. Nüüd sai kaasa krabatud ka esialgne raamaturiiul, kummut riidekappi (sest kummuti hind oli sama, mis korvidelgi ning arvan, et pesu on oluliselt ilusam siiski silma alt ära hoida, mitte läbipaistvastes korvides) ning veel nipet-näpet asju. Raamaturiiuli tahan küll ükspäev välja vahetada, kuid hetkel tuli lihtsalt leida võimalikult soodne variant! Lisaks õnnestus mul leida soodukas oma soovitud sünnakingile ning seega sain lõpuks endale sünnipäevaks oma kaua, kaua, kaua igatsetud Polar M400 aktiivsuskella! Oeh kui rõõmsaks see tegi! Olen seda kella tõesti ammu tahtnud! Nii saade, kui see Soome reis kinnitas taaskorda, et Volvo on ikka omamoodi superauto 😀 See kuidas pisikesed Volvo sedaanid mahutada suudavad, on ikka uskumatu!

Nii aga meie reis lõpule veeres, nüüd naudin laevas blogi kriblades päikest ja muusikat ning ootan, et saaks koju oma kalli abikaasa ja loomabeebide juurde! Hull, milline pehmo ma oma  ikka olen! 3 päeva kodust eemal ja ma juba niiii igatsen oma karvapalle (jah, siia alla kuulub ka Erik)!

20273389_1464680316926499_1678483850_o

Päikest teile armsad!

 

4 thoughts on “Suvised ja kodused tegemised!

  1. Muidugi tohib! 140 euri maksis nüüd alega. Eestis poodidest leidsin hinna 199. Palmtekis oli küll soodsam kui 199, kuid siiski kallim kui Soomes ning olen sealt kohati halba tagasisidet kuulnud.

   Like

 1. Uurin aga naabrite kohta.
  Kas need perek. Kuldsedkäed ei ostnudki ise oma korterit ära??
  Algselt oli ju jutt, et ikka soovivad seda.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s