Heit heiteritele

Hei!

Ma tean, et taaskord oleme me ca sajand kadunud olnud- vahepeal on lihtsalt nii, nii palju juhtunud ja nii – nii kiire olnud! Mul on ausalt pikk nimekiri postitustest, mis siia ilmuma hakkavad aga enne, kui ma jõuan rääkida sellest kuidas ma võõrast meest lennujaamas musitada ei osanud, kuidas me palja kakase lapsega mööda kaubanduskeskust jooksime ja kuidas ma esimest korda sain enam-vähem teada, kui jubedalt võib valutada “ema” süda, kui “lapsekesel” (koeral) midagi õudsat juhtub ja nii abitu on olla – tahan ma välja lasta selle värske emotsiooni pühendusega heiteritele. Ma ei tea kui mõistlik see postitus on aga no pean ennast siin nüüd välja elama.

Meil on Erikuga ääretult vedanud. Saatesse minnes olime valmis igasuguseks heidiks. Ilmselgelt olin ma valmis igast võimalikust kohast lugema kui paks ma olen, olime valmis selleks, et meie stiil ei sobi paljudele, et meie juuksed ja needid ja tattood võivad ette jääda, et kõik võib ette jääda. See oli miski ,mida teadsime oodata seoses sellega, et telekasse kõigile vaatamiseks ronisime. Me pole kunagi olnud ega ka mitte tahtnud olla sellised, kes kõigile meeltmööda on. Selle kohta on üks hea lause, et kui sa kõigile meeldid, teed sa järelikult midagi valesti… Ja ma arvan, et see nii ka on…

Igatahes. Tegelikkus oli aga see, et paar perekooli kägu virisesid veidi meie valitud stiili kallal (maitsed ongi erinevad ja see on täiesti ok), mõni üksik “Õhtulehe ” kommentaator (kellest no pooled olid tegelikult väga läbinähtavalt inimesed, keda me teame) soovisid enne saadet mainida, et oleme ikka väga paksud ja muidugi artikli “pesamunad kaklevad, et väljendada armastust” 😀 peale manitseti meid ruttu ruttu lahku minema. Ahjaaa unustada ei saa muidugi ka kuldaväärt heiti, mis meie poole suunati, kui ühe konkurendi klassiõed said ääretult vihaseks, et me nende sõbrannale liiga tegime. Nii saime me ühe õhtu vältel tõeliselt maailma kõige naljakamaid vihakirju. No ausalt oli naljakas. Sest see, kui keegi ütleb sulle “pasavasikas” siis sa ei saa haiget, vaid naerad kogu südamest. Ühtlasi ei haava mu tundeid see kui kirjutati, et mul on koledad juuksed (sest kui ma millegi üle enda välimuse puhul uhkust tunnen, siis on need mu kiharad) või sellest, et meie kass on kole (päriselt – kas te olete seda nunnut punnsilma näinud). Ka see, et olen “nii 2007” ei solva mind kuidagi. Igatahes sai kogu heidi lugeda kokku kahekäesõrmedel ning õnneks tõesti ühtegi tõsiselt haiget tegevat kommentaari või kirja me (ptüi-ptüi-ptüi) ei saanud ja toetavaid kirju ja kommentaare oli kümnetes (tegelikult vist siiski sadades) kordades rohkem. Jaiks ma loodan, et ma nüüd midagi ära ei sõnunud…

Täna aga sattusin Triinu-Liisi värske postituse peale lugema kommentaare selle postituse all… ja ma lihtsalt sain nii pahaseks. Kõik need mõtted, mis mul kogu selle heterite teemaga kogunenud olid, lihtsalt pidid välja pääsema. Kuigi jah see konkreetne teema, kus teda süüdistatakse 9 kuuse beebi ära hellitamises ja ollakse uhke, et ühe ema 4 kuune beebi ikka juba ööks üksi jäetakse – on täiesti teema omaette, kuhu ma hetkel ei lasku, sest no “mida mina ka tean, ise pole emagi” 😉

Aga heiteritest võin auru välja lasta küll. Esiteks hämmastab mingi kogu see heiterite kommuun. Mulle lihtsalt ei mahu pähe kui räigelt kibestunud ja elus pettunud ja endaga rahulolematu sa pead olema selleks, et sa lihtsalt anonüümsena lähed ja proovid kellelegi tahtlikult haiget teha? Mis see sulle annab? Miks sa seda teed? Tunned sa ennast pärast paremana? Ekstreemselt hale on see muidugi siis kui tegelikult inimest tead ja siis teda anonüümselt heitimas käid (ja see on uskumatu kui palju seda tegelikult tehakse). Aga, et lihtsalt ongi mingi seltskond, kes veedab oma päevi perekoolis arutamaks, kuidas kõik on nõmedad ja koledad ja lollid. Ja loevad blogisid ja Delfit ja Õhtulehte lihtsalt selleks, et kehvalt öelda. Lihtsalt keegi tuleb ja võtab aja selleks, et kirjutada midagi negatiivset. MIKS?

hate

Kui Mallukas sulle nii kõvaks pinnuks silmas on, mida sa ronid ta blogisse! Ära ava! Simple as that! Kui jorss sa pead olema, et sa lähed ja sõimad ta last sellepärast, et sulle Mallukas inimesena ei sümpatiseeri?! Mida see armas Mari sulle kurja teinud on? Ma saan aru, et Mallukas näiteks ei saagi kõigile meeldida oma otsekoheste väljaütlemistega – aga hoia siis eemale! Kui sa olen Triinu-Liisi vloge vaadanud ja ta tundub sulle üleolev (ma tõesti ei saa aru kuidas, aga okei) siis miks sa seal käid ja vaatad neid vloge ja jälgid ta blogi? Kui kõik Naabrisaate korterid on isikupäratud ja täpselt samasugused (ja sa tead seda juba enne, kui saade alanud on) siis püha jeesus ÄRA VAATA! Keegi vaevalt Sind relva ähvardusel iga kolmapäev teleri ja TV3 ette sundis! Ja kui sa kuidagi ei suuda oma saasta teistele pealekandmata jätta, siis ole niigi palju inimene, et jäta lapsed rahule!

hate2

Kui sa nüüd oled üks heiteritest, eriti anonüümsetest. Palun. Tule vasta mõnele nendest küsimustest (saad vabalt anonüümseks jääda). Või veel parem tule mulle külla! Paita teraapia mõttes koera ja kassi, ma pakun sulle teed/kohvi/kakaod ja ütlen, et sa oled ilus ja väärtuslik, et sa saaksid ennast tunda paremini ilma, et peaksid oma väärtusliku vähest 24 tundi ööpäevas raiskama teiste mahategemiseks. Kui sa oled minu heiter ja külla ei taha tulla, siis mine tee trenni või söö tomatit või shokolaadi- kõik tegevused peaksid endorfiine vallandama, naerata endale peegli ees! Tööta selle kallal, et olla iseendaga rahul, et sa ei peaks selleks, et ennast hästi tunda enne 20 vihast kommentaari kirjutama inimestele kelle peale sa kade oled.

Aitähh tähelepanu eest! Sain kõik viha enda seest välja! Järgmine kord olen jälle rõõmsam!

Päikest teile! 🙂

4 thoughts on “Heit heiteritele

 1. Sa oled imeilus naine ja olete efektne paar!Siirad ja armsad.
  Õelutseb see, kes on kade 🙂 Õelutsevad need kes teie vanuses elavad vanematekodus või heal juhul kuskil üürikas. Teil oma OMA nägu OMA kodu!

  Like

 2. Ma tuleks niisama koera ja kassi paitama, võtaks omad ka kaasa, sellepärast heiteriks küll ei hakka 😀
  Aga tõsisemalt, siis jah, päris paljudele pole õpetatud, et kui sul pole midagi Tarka/ilusat öelda, siis ole vait. Asjakohane kriitika tasub alati ära, aga lahmida, et keegi on paks, kole, peenike, koledate juuste või stiiliga – see ei ole normaalne ja need inimesed vajavad tõesti ise toetust ja abi. Kahju.

  Like

 3. Alates sellest kui nägin üldse kes saates osalevad, olin alati Teie poolt.
  Te olete mõlemad nii soojad, energilised, sümpaatsed ja toredad inimesed.
  Seega, las need heiterid arvavad mis nad tahavad. Nad on lihtsalt ise kadedad 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s