Pühad meie kodus

Hei

Mul on ikka veel üks võlg teie ees. See “Meie kodud pühade ehtes” võlg… veits random on seda nüüd teha aga tahaks järgmiseks aastaks märgi maha jätta. No, et kunagi oleks näitkes lahe tagantjärgi vaadata.

Kuna “jõhkard” Erik sunnib mind nüüd jõule kokku pakkima ja kuuse ning ehted maale hoiule viima, siis on saabunud absoluutselt viimane hetk see postitus ära teha. Ma saan aru küll, et tegelikult oli see hetk umbes kuu aega tagasi, aga vahet pole.

Alustame näiteks õuest. Terrassi üles äärde panime lihtsalt kõige tavalisemad sooja valgusega tuled. Alguses tahtsime inspiratsiooni võtta mõne naabri imeilusast lahendusest, kus kõigepealt on tuled keerutatud ümber postide, siis ripuvad veel pikalt (see on saavutatud ilmselt tulede nö sik-sakki paigutamisega). See näeb tõesti väga kena välja ning alguses just nii teha plaanisimegi. Siis selgus kiirelt aga, et esiteks on meil õue pistik selleks täiesti vale koha peal ehk siis täpselt keskel ning tuleb tuleb vedada nö topelt ning kuna meie nö “oma ala/ruum” on tegelikult päris suur (lisaks terrassile on ka magamistoa aknaalune muruplats meile mõeldud) siis oleks selleks vaja olnud ääretult pikki tulesid ning me lihtsalt olime liiga koonrid, et mingi 100 euri tulede peale kulutada. Niisiis on meil seal lihtsalt sooja valgusega tuled, millevedasime topelt nii, et nad üsna tihedalt oleksid ja ilusa efekti annaksid. Mingi vilkumine on meie jaoks big nono, sest need paistavad ka  tuppa ning see pidev plinkimine tüütaks väga kiirelt ära.

Lisaks haarasin ükskord Tigerist kaasa minu arust väga naljakad ja armsad õuesildid ning ka need leidsid meie terrassi ees koha. Euroalustest tehtud nö baarileti sahtlitesse (need, kus suvel on korvid, milles grilli stuffi hoiame) sutskasime portsu kuuseoksi…. sest noh, kui ma palun õelt tuppa mõnda kuuseoksa, tähendas see tema jaoks seda, et ta vist võttis pool metsa maha ja tõi neid oksi sellise hunniku, et me oleks võinud toa seinad üleni okstega katta, ära visata oleks ka kahju, nii et nüüd kaunistavad nad meie terrassi. Lisaks põlesid seal õue- ja punased ning valged veneetsia küünlad. Ühesõnaga väga ei pingutanud seal terrassil, sest keegi sinna väga niikuinii kunagi ei näe ja talvel meil endal sinna eriti asja pole aga midagi ikka, sest ma olen natuke jõuluhull 😀

Tuled on kassi tagant veidi näha, paistavad mõnusalt tuppa ka 🙂

Elutoas oli vast kõige jõulusem. Seal tuli ka veidi asju ümber tõsta, et kuusk tuppa mahutada. Siiani oli meie kodu saateajast üsna muutusteta. Elutuppa oli lisandunud lihtsalt kassipuu ning üks raamaturiiul. Et see sama koht teleka kõrval, kuhu olime nii kassipuu, kui riiuli mahutanud, oli ka vaieldamatult parim koht kuusele, tuli meil veidi asju ümberkorraldada. Nii rändas kassipuu teisele poole telekat, raamaturiiul hoopis diivani kõrvale (kuhu see tegelikult hoopis paremini ka sobib) ning põrandalambi kolisime hoopis magamistuppa, kus ta mõnusat hubast valgust loob.

Kuusele koht leitud, tuli kõike kaunistama hakata. Esiteks tegime jõuluajaks värvigamma vahetust. Ehk kui muidu olid omal kohal lillad detailid siis jõuludeks vahetasime lilla Eriku tungival soovil punase vastu. Lillad diivanipadjad asendusid punaste ja valgetega, söögilaud sai punase glitter table runneri ja roosa hortensia asendus punase jõulutähega. Kahele padjale õmblesin ise punased glitterkatted ning kaks valget patja kolisime magamistoast elutuppa. Esimest korda elus kasutasime kodu kaunistamisel ka karda. Keerasime punase ja musta karra omavahel nö. rulli ja panime akna ette koos kahe kuldse lipsukesega, kõige keskele läks suur kuldne jõulukuul. Raamaturiiuli otsa tegime tulekeste ja jõulukuulidega täidetud laternad. Kuuse ehtisime tulede ja punaste, kuldsete, roosade ja mustade ehetega, jäädes truuks enda kodu värvidele. Kuuse all oli enne jõule ka valge tüllkangas aga Saara suutis selle enne piltide tegemist ära hävitada. Küünlaid põleb meil alati palju, kuid praegusel pimedal ajal ning pühade ajal oli neid kohe eriti eriti palju. See lõi eriti palju hubasust ja soojust.

Nö köögipoolega ei olnudki suurt muutust. Oma Jaanus Orgussaare riiulile tõmbasime ühed oelmasolevad ja ülejäänud tuled ümber, suvised lilled saatsime minema ning asendasime peeglialustel põlevate küünaldega ning nagu mainitud, siis sai laud ka punase glitter laudlina.

26236376_1993763877330537_1693101765_o

Aastavahetusel olime eriti ekstrad ja panime seinale ka kaunistuse

 

Esikusse tegime kõige rohkem ise asju. Esimesena tegin meile ise päkapiku sussid (jah, meil käivad endiselt päkapikud, sest…miks mitte). Siiani olime alati mu ema suurest sussi kollektsioonist endale igal aastal sussi laenanud, sel aastal aga tahtsime, et sussid omavahel (ja ka ülejäänud koduga) kokku sobiksid. Tuuseldasime poodides ja no ei leidnud täpselt meeldivaid. Nii võtsingi ükspäev Kangadzunglist meeldivaid pudinaid ja pusisin kodus ise meile sussid valmis. Minu arust said päris vahvad. Lisaks kaunistasime ise jõulupärga. Ei tulnud eriline kunstiteos aga samas oli tore ise teha. Ehk järgmine aasta teeme juba midagi ilusamat ja erilisemat. Suvel terrassil olev riiul on hetkel esikus talvitumas ning selle peale panime vaasiga kuuseoksad, külge väikesed punased südamed. Kui aus olla, siis see on ainus kaunistus, mis meile endale eriti ei meeldinud, kuid samas tahtsime niiväga kuuselõhna tuppa, et ei tahtnud sellest ka loobuda. Nüüd oleme sellega juba täitsa ära harjunud. Peegli ümber panime jõulutuled.  Küünlad põlevad meil ka esikus üsna igapäevaselt. Kuna jõulud on küünalde aeg, siis praeguseks perioodiks on meil isetehtud esikulamp puhkusele saadetud ning lambijalg täidab oma esialgset ülesannet küünlajalana. Nüüd, kui jõulu kokku pakime, paneme ta esikusse tagasi lambiks. Esiku ja elutoa vahele riputasime erinevaid lumehelbekese kaunistusi.

Rohkem midagi väga polnudki. Päris kööki me midagi ei pannud ning magamistuppa panime voodipeatsisse lihtsalt ühe pärlirea ning tõstsime tupa põrandalambi. Nii, et selline see pühadekodu meil siin esimesel katsel oli 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s