Naabrist parem tuleb jälle.. meie soovitused

Hei,

täna sai päris avalikuks varasem avalik saladus, et uus naabrisaate hooaeg otsib osalisi! Mõtlesime, et annaks omalt poolt uue aasta proovijatele mõned soovitused ja mõtteterad kaasa! Need on puhtalt meie mõtted ja siirad soovitused ja etteruttavalt öeldes olgu mainitud, et meie soovitame ennast igatahes proovile panna!

27295002_1641257029268826_52341536_n

 1. Ära mine saatesse nii, et sa pole kindel selles, kas saad selle kodu endale pärast ka ära osta – kujutage ette, et võidate ja ei saagi pangast laenu? Või saate laenu aga tegelikult ei jaksa seda üleval pidada (ka seda on varasemalt juhtunud). Meie soovitus – kontrollige see enne saadet üle. Meie käisime pangas uurimas nii 3 kui 2-toaliste ostuvõimaluse kohta. Jah sissemaksu täielikult polnud aga vähemalt laenuvõime oli nii võiduga, kui võiduta kõik mängus olnud korterid ära osta. Nii teadsime, et tehtud töö ei lähe raisku. Kui me poleks seda korterit ära osta saanud, oleks enda sinna alla pandud rahast ja ajast ikka ääretult kahju olnud. Veelkord tuhat tänu toetajatele!
 2. Arvesta, et aega kulub kõvasti! Ehk arvesta, et kui käite täiskohaga tööl ja mõne teise korteri saates osalejad käivad paar tundi päevas tööl, on teil aega siiski võrdselt. Erik käis kahe koha peal tööl. Mina käsin täiskohaga tööl…. korterit tuli teha öösiti, magamise asemel. Erik oli tipphetkel üleval kolmapäeva hommikust reede õhtuni, minul jäid stabiilselt 5 nädalat neljapäeva ööd vastu reedet vahele. Organism taastus sellest jamast terve suve. Õnneks ootas mind kohe peale finaali 56 päeva puhkust. Elagu koolis töötamine!
 3. Arvesta, et on võimalus, et ka raha kulub kõvasti. Meil läksid kõik säästud saate ajal käiku. Esiteks töötas Erik sel ajal tulemustasuga- kui osad päevad tööle ei jõua ja teised päevad seal zombina liigud, kaotad kõvasti raha. Lisaks kulus üüratult raha bensuka lõuna, õhtu ja hommikusöökidele, meeletus koguses kohvile ja energiajoogile, kütusele ja meie puhul ka sisustusele. Jah kõike seda ei pea tegema, eriti sisustusele ise kulutama. Meie tahtsime aga täpselt sellist tulemust ja see tähendas, et palju asju tuli osta oma raha eest. Muide kaasa ei oleks tohtinud me neid, enda ostetud asju, pärast võtta, juhul kui oleksime välja kukkunud või korterit mitte ostnud.
 4. Arvesta, et korteri disainil pole võiduga suurt pistmist. Ma ei ütle seda selle pärast, et ma arvaksin, et mõne hooaja võidukorter pole võitu väärt olnud oma välimuse poolest! Ma ütlen seda puhtalt selle põhjal, et fännid tekivad inimestele mitte korteritele ja need tekkisid meie hooajal näiteks juba enne saadet. Üldiselt ütlesin ma reaalselt esimesel kohtumisel produtsendile, et see on ju selge, et Jana ja Siim võidavad – keda veel fännata, kui mitte neid. Staari vibiga ehtsaid nunnukaid 🙂 Nii oli ka eelmine hooaeg minu arvates üsna selge kohe alguses, et Grete ja Karl on võitjad. No sellised armsad inimeste inimesed! Ja ma ei mõtle seda mitte kõige vähimaski aspektis halvaga ning mõlemate võitjate korterid on minu meelest kenad. Lihtsalt kui tead juba täna, et teie ei ole klassikalised inimeste inimesed siis igasse hooaega on haaratud vähemalt üks klassikaline “rahva lemmik” paar ja suure tõenäosusega see paar ka võidab!
 5. Arvesta, et see on tele. Kõik ei ole nii nagu paistab ja ilmselt tunnevad vähemalt korra kõik, et neile tehakse liiga. Meie näitel – kui sinu roll on saates olla kaotaja, oled sa ilmselt kaotaja olenemata sellest, et kogud võite nii mõnestki rohkem. Lihtsalt kui keegi on kaotaja annab see jälle saatele midagi justkui juurde. Ära võta midagi südamesse ja arvesta, et see on mäng (televisioon)! Saate lõpuks oled siiski pigem saadud kogemuste üle tänulik.
 6. Sulle soovitatakse korduvalt 110% olla see, kes rahvale meeldib! Seda juttu kuulsime lõputult palju. Ka peale saadet oleme kuulnud palju lauset, et “jäite liiga iseendaks”. Meie ei muutnud ennast kaamerate jaoks kordagi ja no ei oska kahetseda. Olime need, kes olime ja endal oli ja on hea olla teades, et jäime endale truuks.
 7. Kui lähete saatesse võitma siis… mul on seda nii kahju öelda aga mingegi võitma, mitte sõprust sõlmima. Ainus kahetsushetk, mis meil tekkis oli see, et rohkem endale ei keskendunud. See oleks meid intriigidest ja konfliktidest eemal hoidnud ja oleksime oluliselt rohkem teinud endale kasulikke otsuseid ja ei oleks südant valutanud, et teed liiga kellegile kelle pärast südant valutama ei peaks. Kõlab ehk jõhkralt aga natuke nii see paraku oli 😀
 8. Kasuta tutvuste abi! Jah on heameel tõdeda, et tegime kõige rohkem ise. Samas at the end of the day ei olnud see seda jama väärt. Oleks pidanud rohkem abilisi otsima ja kaasama. Kui sul on keegi, kes on supermaaler otsi ta juba esimeseks nädalaks välja ja uuri, kas ta saab appi tulla. Nii kõikide asjadega. Kaasa inimesi, kes teavad hästi konkreetset asja! Otsi need inimesed välja juba enne 1. võttepäeva ja arvesta umbes eelmiste hooaegade järgi millal, mis nädal on, et abilised teaksid ka sel ajal olemas olla. See ainult ise ise ise ei anna suurt juurde kui vaatad kuidas kõik teised korterid oma ala tundvate inimestega poole ajaga oluliselt kvaliteetsema tulemuse saavad. Telekas ei huvita kedagi kes, kui palju ise tegi ja saates see ilmselt ei kajastu.
 9. Tee ära korralik eeltöö! Nii kujundamise osas kui värvimise jms osas. Internett on vihjeid ja juhendeid paksult täis! Kui ka sel aastal on võimalus kasuta nipi – Triinu abi ja nõuandeid!
 10. Ära mine paarina lootuses saada sisustamiseks 3 toaline korter-not going to happen sõbrakene.
 11. Võimalusel võta esimesteks nädalatesks töölt puhkus- algus on kõige raskem. Vannitoa ja värvimise nädalad on need, kus soovitan võimalusel puhkuse võtta ja endast maksimum anda. Kõik teised nädalad on nende kõrval köki-möki.
 12. Oska seda protsessi mänguliselt nautida! Võta aeg ajalt mõneks minutiks aeg täiesti maha ja naudi seda täielikult. Naudi, et oled ette võtnud midagi nii hullumeelset ja sellega päriselt hakkama saad! Naudi, et oma kalli kaaslasega kell 3 öösel värvi sõda teed ja kell 5 hommikul betoonpõrandal õhtusööki sööd.
 13. Naudi seda, et tekib suuuuur hulk inimesi, kes sulle kaasa elavad, kes sulle ilusti kirjutavad ja su südame laulma panevad. Lisaks saad sa sealt palju huvitavaid ja ka kasulike tutvusi. Meil on saadud tutvustest mitmeid kordi kasu olnud.
 14. Kui sa oled nõrganärviline ära loe kommentaare. Meie kohta midagi hullu kirjas polnud ja rohkem ajasid need naerma aga igasuguseid haigeid inimesi on. Arvesta, et mõni meediaväljaanne annab endast kõik, et mingist sõnast kinni haarata ja sellest klikke koguv lugu saada. Arvesta, et mingi hulk poole toobiseid loebki ainult seda hästi tabatud pealkirja ja läheb kommentaariumisse lahmima. Oska seda huumoriga võtta. Meie siiani Erikuga saame muiata kui mõtleme kuidas inimesed soovitasid meil tungivad lahku minna kui “oma õnnetus suhtes ainult kakleme” peale seda kui olime intekal öeldnud, et ilmselt ikka läheme saate pingelisel ajal tülli ka.
 15. Naudi iga hullumeelset hetke sellest! Naudi seda, et näed ninapidi sees olles kuidas pseudo staarid sünnivad (sest sa ise oled nüüd üks neist). Ja see on tõesti minu maailmas täiesti hullumeelsus, et lapsed hakkavadki sind fännama ja koguvad su autogramme ja pilte ja kõike seda ka aasta peale saate lõppu.Ags see on tõesti üli äge kogemus. Naudi seda melu!
 16.  Naudi, et saad uus arenduses oma kodu täielikult ise kujundada mitte elada “standard lahenduses”. Naudi enda arengut ja seda, et saad väga suure hulga uusi oskuseid.
 17. Arvesta, et isetegemine on nakkav ja poe standard lahendused sulle hiljem enam ei kõlba 😀 (nt. meie kapi lugu). Uued oskused ei jookse kunagi mööda külgi ja kui oled osavnäpp on võimalus, et saad mõne oma uue oskusega isegi hiljem lisaraha teenida.
 18. Ja nagu Erik ütles Last but not least-ära unusta-see on show ja no matter what paari kuu pärast on see läbi ja vaid mõnus mälestus! 

Kui saad igaljuhul korteri ära osta ning see rajoon sulle meeldib ja tahaksid seal elada ja oled selleks kõigeks valmis siis-GO FOR IT! Ma ei vahetaks seda kogemust mitte millegi vastu ja ei ole hetkekski seda otsust kahetsenud!

27295004_1641257362602126_572138413_n

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s