Sellest kuidas meie teed (trenniks) lahku läksid

Ei muidugi mitte päris – päris lahku, armastame üksteist ikka hullupööra aga mõneks tunniks nädalas ehk täna tuleb juttu sellest, kuidas me oma spordiklubi valiku osas üksmeelele ei jõudnud ja otsustasime, et edaspidi käime trennis erinevates klubides.

Kui saate jooksul hakkas üha enam kindlaks saama, et tahame siia armsasse Kasekodusse kolida, oli meie ainsaks mureks see, et läheduses polnud, meile teadaolevalt, ühtegi mõistliku spordiklubi (jah, olenemata meie rull olemisele meile tegelikult meeldib ka trenni teha, lihtsalt sellega võrdselt meeldib meile ka igasugust saasta süüa).

Kaua me seda mõtet mõlgutama ei pidanud, sest üsna kiirelt saabus reklaam, et avatakse Manta maja ning 24/7 fitness. Mõnus! Olime kindlad, et just seal me trenni tegema hakkamegi. Lisaks saime vahepeal teada, et läheduses on tegelikult ka Via Fitness, kuid 24/7 fitness tundus nii super, et Via Fitnessile me eriti ei mõelnud. Läks aega mööda, meie paisusime nagu vastlakuklid veebruaris, kuni lõpuks üks kaunis laupäevane päev tundsime, et enam ei viitsi lösutada, õues oli nii külm, et jalutuskäigud olid jäänud lühikeseks ja jooksmisest polnud enam haisugi. Nii me oma sammud lõpuks 24/7 fitnessi proovitrenni seadsimegi.

Pean tõdema, et üsna kiirelt oli selge, et mina ootan spordiklubist rohkemat, kui see klubi pakkuda suutis. Häirekellad pani tööle see, et laupäeval kell 13 oli klubi juba peaaegu rahvast täis. Mina eelistan trenni minna aga tavapärasel tipptunnil ehk ca 18 ajal. Ma julgen arvata, et siis on see veel rohkem ülerahvastatud. Pesuruum tundus väga väike ja kõle, rühmatrennide ja sauna puudumine oli ka minu jaoks suur puudus. Saan aru, et klubi ongi odav aga sain enda jaoks kiirelt selgeks, et pigem maksan 20 eurot kuus rohkem ja naudin trenniskäiku, kui käin saalis, mis mulle ei meeldi ja mida varem või hiljem seetõttu vältima hakkan. Nii oli selge, et selle klubi klienti minust ei saa.

Erikule meeldib aga väga tõsiasi, et klubisse pääseb 24 tundi ööpäevas. Tema käibki hea meelega vahel kell 3 öösel trennis. Tegelikult olemegi tavaliselt alati need, kes vahetult enne sulgemist veel ruttu välja jooksevad, sest õhtune toimetamine sobib meile. Minu jaoks lihtsalt piisab ka sellest, kui trenni saab teha näiteks 22ni. Kuna Erik eelistab aastast paketti on 24/7 fitness tema jaoks ka väga soodne valik. Korraga makstes maksab see vaid ca 12 euri kuus, kuu kaupa 19 euri kuus. Mina näiteks aastast paketti ei soovi, sest ilmselt suvel kolin oma tegemised taas õue ja tubastes tingimustes trenni teha ei soovi. Kuigi ka Erik leidis, et pesus käiks parema meelega kodus ja lemmiksaalide hulka see ei kuulu, siis kõik vajalik oli siiski olemas. Rühmatrennidest ta ei hooli ja oma saunas käimise vajaduse saab ta täis siis, kui spaatamas käime. Seega on just 24/7 fitness tema jaoks kõige mõistlikum valik, pakkudes talle kõike vajalikku, väga soodsa hinna eest, talle sobiva paindlikusega. Tema jäi seda meelt, et käiks hea meelega just seal treenimas.

Vahepeal olime kuulnud eelmise aasta naabrisaate Triinu kiidusõnu Via Fitnessi kohta ning pärast seda kui mõistsin, et 24/7 mulle ei meeldi olin ka sealseid võimalusi rohkem uurinud. Tundus täpselt minu cup of tea. Piisavalt rühmatrenne, mõnus jõusaal, mitte liiga ülerahvastatud. Mõlgutasin mõtteid, et ehk liituks. Mõtteks oli see ka jäänud kuniks  mõni aeg tagasi meie juures 2015 aasta pruutidega (meie pulma aasta facebooki grupist välja kasvanud, armsaks saanud seltskond) kohtusime. Selgus, et kõik me elame Via Fitnessile väga lähedal ning meist mitu ka juba seal trennis käib. Taaskord kuulsin palju, palju kiidusõnu ning nii sai vastu võetud otsus, et edaspidi treenin ka mina seal.

Oleme siiani peaaegu alati koos trennis käinud ja seda nautinud. Koos on ikka ägedam, motiveerime üksteist, teeme seal igasugust pulli ja vahel on lahe ka igast couples workouti harjutusi ühiselt teha. Samas, kui eelistused lähevad selliselt lahku, ei ole praegu mingit mõtet raisata üle 30 euro kuus rohkem Eriku trennile lihtsalt, et ühes kohas olla (see ei sobiks ka meie uute, säästlike põhimõtetega) ning ka mul ei ole mõtet treenida kohas, mis mulle ei meeldi. Seda enam, et tegelikult asuvad klubid ikka väga lähestikku, saame siiski koos minna ja koos tulla, lihtsalt trenni teha erinevas kohas. Igatahes tegelikult on hea meel tõdeda, et noh pärast poolt aastat mõtlemist ja seal elamist jõudsime lõpuks nii kaugele, et oma pepsid trenni vedasime ja klubid välja valisime.

Kui huvi on, siis võime kunagi ka oma treeningharjumustest rohkem rääkida…Need tegelikult on täitsa olemas, ümarast vormist hoolimata 🙂

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s