Kui terve vabariigi noored saavad kokku kahe…

Ehk midagi tavapärasest blogi sisust erinevat, kuid mulle oli vaja oma mõtted kuskile välja elada.

Gümnaasiumi lend, kes lõpetab homme koolis, kus ma töötan, on lihtsalt nii-nii lahe seltskond, et kuigi ma olen nendega kokku puutunud vähem kui aasta, on mul juba praegu klomp kurgus, kui mõtlen, et nad lõpetavad ja sügisel enam tagasi ei tulegi. Kuna nad on mulle nii südamelähedaseks saanud, olen ma koos nendega oodanud õhinal nende eksamitulemusi ja siiani nendega rõõmsalt kaasa kilganud – tulemused on olnud väga head. Kuni nüüd saabusid mata eksami tulemused….

Vabariigi keskmine tulemus oli mulle teadaolevalt 47 punkti…. Ma ei olnud kaugeltki väga hea õpilane aga minu jaoks oleks 47 punkti olnud ikka väga nõrk tulemus, millega ülikooli edasi suunduda. Ma saan aru, et õpilased,  kes muidu said punkte 90 ringis on nüüd oma 80 ringis punktides ülimalt pettunud. 10 punkti tõmbab keskmist skoori ikka kõvasti alla ja muudab ülikooli astumise kindlasti veel pingelisemaks, kui see juba niigi on.

Minu mõte on aga see, et no 47 (st alla poole) on minu silmis ikka ääretult väike punktide arv. Kui me mõtleme nii, et selleks, et saada hinne 3 pead saama tavapäraselt vähemalt 50 punkti siis… noored ei suutnud sel aastal vabariigi peale kolmegi välja venitada. Kas meie gümnaasiumi kasvandike teadmised ongi siis kokku mitterahuldavad? On siis valesti midagi koolide õpetamises/programmis? Või kui tulemused on nii nõrgad üleriigiliselt, on viga ehk hoopis eksamites? Kui kõik on 12 aastat matemaatikat õppinud ja kambapeale ikka kahe saavad on kuskil ju error?

Igaksjuhuks mainin ka, et need on täiesti minu isiklikud, õpetaja- ja matemaatika-  ja eksamikauged mõtted ja ma ei väljenda kuidagi siin oma töökoha mõtteid, seisukohti ja arvamusi. Pigem räägin kaasa kui vanem õde, kelle väiksem pool hakkab ka mõne aasta pärast eksameid sooritama. Ma üldse ei garanteeri, et ma siin õiget juttu ajan. Äkki õpilased ütlesid mulle hoopis vale vabariigi keskmise ja see kõik on täiesti udu jutt. Aga kuna ma hetkel sellest nii hämmingus olin, siis pidin seda jagama.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s