Eriku USA 25!

Well hello! Tere tulemast tagasi! Aitäh, et mulle selle pika pausi oled vähemalt sekundiks andeks andnud ja ikka kiikama tulnud seda, mida ma kirjutan. Olen nii kaua ideid ja ennast kogunud, et tulla nii, et enam sellist pausi ei tuleks. Juba mitu nädalat jõuavad minuni erinevad vihjed ja ma ei tea, nimetagem neid märkideks ja tõugeteks, et tuleb see blogindus ikka taas käsile võtta. Ootasin koguaeg mingit viimast tõuget ja vot – siin see nüüd on! Pidu nii äge, et seda ei saanud jagamata jätta! Luban, et seekord tulen selleks, et jääda! 🙂

Aga nüüd postituseni. Minu kallis Erik sai täpselt nädal tagasi 25 aastat vanaks ja see vääris vägevat pidu! Korraldusfanatt nagu ma olen, otsustasin varakult, et see peab olema midagi erilist, sest no veerandsada ju! Minu arust sai pidu päris äge ja mõtlesin, et ehk keegi, kes ükspäev ise stiilikat korraldada tahab ja ideid otsib siis… ehk saab siit veidi inspiratsiooni.

Alustasin sellest, et palusin Erikul välja mõelda, mis teemas ta õhtust pidu tahab. Kui esialgu tal ideid ei olnud siis otsisin talle erinevaid variante – lukku läks USA stiilika idee.

Lisaks tahtsin seekord kindlasti ka päevast tegevust. USA stiilikat arvestades tundus kino äge variant. Noh, et bookime terve saali enda külalistele ja lahe ju? Mida lähemale aeg aga jõudis, seda rohkem sain ma aru, et tegelikult kinos ju külalised omavahel suhelda ei saa ja lõpuks tundus see lihtsalt veits raiskamisena, sest kino kõrval oli mul ka teine maruäge idee. See idee ei läinud küll USA teemaga kuidagi kokku, kuid pakkus kindlasti oluliselt rohkem meeldejäävaid elamusi. Nüüd vaatan, et no peas olnud kiivrid olid vähemalt USA värvides. Natuke siis ikka läks teemasse 🙂

erik25_mets_14

Nimelt on Padisel tegutemas selline äge asi nagu seiklusring. Kevadel käisime seal oma kooli õpilasesindusega ja ma olin sellele kohale koheselt täiesti müüdud. Justkui nagu seikluspark aga samas midagi hoopis muud. Esiteks on seal iga seiklus eraldi ehk sa mitte ei lähe traditsioonilisele rajale, vaid käid elemendi juurest elemendi juurde mööda maad ja saad enne igat asja otsustada, kas sa tahad seda kaasa teha. Suurim erinevus on aga see, et enamus elementide läbimiseks on vaja teha meeskonnatööd! Ehk ei ole nii, et igaüks pusib ja väriseb ise vaid palju tuleb loota nendele, kelle endaga seiklema kaasa oled haaranud. Tegevusi jagub seal nii neile, kes kõrgust paaniliselt kardavad kui ka neile, kes täielikud adrenaliinisõltlased on. Lisaks kestis seal seiklus tavapärase tunnikese asemel ca 3,5 h ja no tegelikult on see natuke selline värk, et pead ise järgi proovima, et aru saada KUI äge see on! Külalistelt tuli igatahes suure hunnikuga positiivset tagasisidet!

Õhtune pidu oli siis USA lainel. Proovisin sellest lähtuda nii meelelahutusele mõeldes, dekoreerides, menüüd planeerides  ja muidugi oli palutud kõigil temaatiliselt riietuda. Kõigest siis järgemööda.

Meelelahutuseks olin laenanud lauajalgpalli, sest see on minu arust kuidagi väga ameerika värk. Võib-olla ma eksin aga nalja, naeru ja võistlusmomente pakkus see kõvasti. Sisuliselt kogu aeg keegi ikka mängis. Lisaks ei jäänud muidugi pidamata beer -pongi  turnad!

erik25_õhtu_9.jpg

Dekoks sain Amazonist (lõputu tänu Anna-Mariale, kes need asjad mulle Londonisse tellis ja sealt need mulle Eestisse kohale tassis) hunniku USA lippe, sinivalgepunaseid tähekesi ja õhupalle ja toidulaua temaatiliseks muutvad asjad. Popcorni topsikud, friika topsikud, puna-valged kõrred, miniatuursed lipud, dollari salfakad, kausid ja serveerimisalus jms. Muidugi ei puudunud klassikalised punase ja valgega joogi-topsid.

Toidu ja joogi osas proovisin ka teemale kindlaks jääda. Igale saabujale oli klaaspudelis coca-cola puna valge triibulise kõrrega.

Laual olid snäkiks friikad, fritüüritud suupisted (nugetid, sibularõngad, kanaampsud) popcorn ja krõpsud.  Plaanis oli teha ka grillmaisi ja grillribi aga selleni me ei jõudnudki. Nö pearoana oli siis mõeldud burgeri baar. Tegin suuuure hunniku pulled porki, varusime hunniku kukleid ja panin valmis erinevad lisandid ja kastmed. Iga külaline sai valida, kas tahab suuremat või väiksemat kuklit. Valitud kukli sai soovi korral grilli vahel soojaks lasta ning siis erinevate lisanditega endale burksi valmis teha. Lisandite seas olid lisaks rebitud sealihale  frillise salat, sibul, tomat, marineeritud kurk, coleslaw salat, jalopenod ja  sibularõngad. Muidugi ei puudunud ka juust. Kastmete valikusse panin erinevad bbq kastmed, ketsupi, majoneesi, sinepi, klassikalise burgeri kastme, kurgikasmeja paprika kastme.

Riietusega oli nii, et seekord ei jätnud ma jonni ja torkisin külalisi nii  kuidas oskasin, et neid motiveerida temaatiliselt tulema. Ja teate, julgelt enamus tulid kaasa! Päev enne pidu otsustasin, et tahaks külalisi ikka kuidagi tänada ja motiveerida oma kostüümi eriti ägedaks tegema. Nii otsustasin rottida Mallu peolt saadud idee ja ka väiksed meened välja jagada… pool teksti rottisin ka Mallult ära, aga no mis sa hädaga teed, kui teine juba nii andekas on. Igatahes valmistasin ette 3 kohta. 1. koht ehk parim kostüüm sai tiitli “all american badass“, 2. koht ehk hea kostüüm sai veits väiksema meene ja tiitli “outstanding citizen”  ja 3. koht ehk ok kostüüm sai medali ja  tiitli “average american”. 

Kui kõik kohale olid jõudnud oli üsna selge, et ise me Erikuga otsustada ei suuda, kes see esikolmik olema peaks ja seega korraldasime rahvahääletuse. Väga ülekaalukalt võitsi USA sõdur kes nägi nii haigelt tõetruu välja, et veits hirmus hakkas korraks. Kõige kurvem on muidugi see, et selgus, et temast pole täis outfitis mitte ühtegi pilti. Teise koha sai USA külaline Vietnamist, kolmanda koha gatsbylik neiu!

Pilte on sellest peost tegelikult ikka väga vähe. Peaaegu ühtegi asja pole täielikult pildile saadud. Eks ühestküljest on see ju positiivne näitja, et kellelgi polnu tahtmis oma nutis istuda see üks õhtu ja pilte vorpida, samas on jube kahju, et neid hetki talletatud pole. Minu outfit oli siis pildil veits näha olev t-särk, jalas olid sinised teksad ja ümber puusade punase-musta ruuduline särk. Imeline Kadhy tegi mulle meigi ja seongu ka, sest ise poleks ma seda ronimise ja peo valmis sättimise vahel mitte kuidagi jõudnud. Eriku outfiti kirss tordil oli kindlasti tema Trumpi “Make America great again” nokats.

Kadhy magic! 

Kogu selle peo korraldamine oli nii nii närvesööv aga lahe! Erik on tavaliselt selline, et igal aastal ta jahub, et pole vaja tema sünnipäeva pidada ja täitsa mõttetu värk. Seekord oli aga peo eelne õhtu tal selline ärevus sees, et ta ei saanud oma sõnul hästi magamagi jääda. Juba kaks päeva enne ütles tegelikult, et täitsa lõpp – mõte on koguaeg sünnal ja elevus sees nagu väikesel lapsel! Minu jaosk oli see juba parim tunne! Ja tõesti ka, eile- kaks päeva peale pidu arutasime veel, et see kord kukkus küll mõnusalt välja!

Kuidas teile stiilikad meeldivad? Kas pigem asjatu pinge või lõbus vaheldus? Kas võiksin ka oma suvel toimunud, Hawaii teemalisest sünnast kirjutada?

PS! Enamus pildid on teinud Sanne, vahele mõned Taavi ja Oliveri tehtud ning ainult mõne ma ise.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s