Millest muust kui Nublust..

PS! Kui Sind Nublu öökima ajab, siis palun pane see postitus kinni 🙂 Tule teinekord jälle ja andesta mulle mu lapselik Nublu maania.

Üleeile? jõudis siis kätte see päev kui Elu24 ei suutnud enam tilkagi väärikust või eetikat säilitada ja lasi välja artikli sellest, kes Nublu artistinime taga siis päriselt on. Minuni jõudis artikkel eile ja no pole salata kui Facebooki avades nägin pealkirja ala Mask langeb: öölaps Nublu, puhastasin murdosa sekundiga prillid, võtsin mugava asendi sisse ja elevil nagu väike laps jõululaupäeva hommikul klikkisin uudise lahti. Lõpuks on Nublu otsustanud avalikustada kes ta on!

giphy1

Olen täielik pool kapi Nublu fänn. Kevadel näitas üks õpilane mulle “Mina ka” videot ja mu esimene reaktsioon oli umbes midagi sellist “appi mu kõrvad ja silmad jooksevad verd pane see jama kinni”…

giphy2

Ma arvan, et maksimaalselt paar kuud hiljem kuulsin seda sama “Mina ka” lugu Delfi kruvib või ei kruvi rubriigis. Jäi kõrva, läksin kuulama ja… no siiamaani kuulan. Avastasin enda jaoks riburadapidi ka teised lood ja kui siis veel “Öölaps” välja tuli …

giphy

Ok ma ei tea mis värk mul nende GIFidega täna on aga…elate ehk üle selle uputuse 🙂 

Vahel olen ka mina lihtsurelik, kellele meeldib sopa uudiseid ja mõttetut mulli ajada ja seega muidugi olin ka mina hulgaliselt spekuleerinud, kes see Nublu ikkagi olla võiks (mu peamine kahtlusalune oli BSH peika, sest mis värk selle klubis amelemisega siis ikkagi oli, kui tal oma peikaga great love juba oli? Ma arvasin, et jäid kuidagi ajakirjanikule vahele ja noh.. tundus nagu loogiline justkui). Kui ma Eriku sünnipäeval teada sain, et ta vend teab kes Nublu on, olin ma valmis sisuliselt ta venna varastama ja teda kuskil keldris piinama, et teada saada kes siis. Mõtlesin aga leebemalt alustada ja iga kord kohtudes lihtsalt viriseda ja hädaldada. Ma olen selles ka osav ja üsna lootusrikas, et ükspäev ta peab murduma … ta ei öelnud mu vigisemisest hoolimata.

Ja ilmselgelt oli see tegelikult rohkem selline naljaga pooleks. Muidu oleksin ju võinud ka minna kuskile kommentaaridesse ja perekooli infot otsima sellekohta kes ta on. Mõni interneti troll ikka kuskil karjub. Aga ei! Tema isik ja anonüümsus oli pigem selline mõnus jututeema ja midagi, mille üle vahel arutada ja naljaga pooleks pead murda. Tegelikult meeldis mulle tema anonüümsus …

Aga okeii, väga lappama on kiskunud, tagasi selle artiklini… kui ma artikli lahti tegin ja aru sain, et oot Nublu ise pole midagi avalikustanud, vaid lihtsalt mingi jorss otsustas temalt selle privaatsuse ära võtta siis…

giphy3Oli mu ainus mõte tollele ajakirjanikule ja Elu24 portaalile.

Muidugi oli ajakirjanikele see nimi ammu teada. Oli lihtsalt eetiline see enda teada hoida. Nagu Nublu ise kunagi ütles, et see oli lihtsalt tema viis, mis võimaldas tal rahulikult Prisma järjekorras seista. Ja kõik need, kes kraaksuvad – ISE TA JU VALIS SELLE TEE! Pliis mine arene! Ausalt! Muidugi peab sellega arvestama kui laulu välja annad, et äkki saad mega kuulsaks ja siis saad hullult tähelepanu aga inimlikust aspektist võiks aru saada, et tegelikult ta ju ise prooviski teha nii, et saaks teha oma asja ja ei peaks sellega kaasnevat hullust nii suures mahus “kannatama”.

Paljud on kommenteerinud, et no kui hull see ikka olla saab. Nemad küll kuulsustele järgi ei jookse kui näevad. Jah, keskmine, normaalne täiskasvanu saab aru, et kui ta à la poe järjekorras Tanel Padari seljataga seisab, siis ta proovib inimeseks jääda ja erutust varjata. Paljud lapsed saavad ka aru, et ilus on viisakaks jääda ja proovivad oma elevust vaos hoida. Enamus lapsed aga siiralt ei saa aru privaatsusest või sellest, miks nad ei peaks seda õnne, et nad kuulsusega kohtunud on täies mahus ära kasutama.

Väikeseid näiteid. Me osalesime Naabrist Parema saates. Olime pisitillukese jälgijate arvuga mitte keegid. Mõtlesin, et jagaks mõnda seika teile olukordadest, mis saatega kaasnesid. Ja palun ärge tõlgendage valesti. Me absoluutselt olime rahul sellega, et saime seda 10 minutit veerand kuulus olemise elu elada. See oli lahe ja eriline kogemus! Ilmselt aga suuresti tänu sellele, et see oli väikses koguses. Igatahes näiteid:

  • Läksime ehituselt oma tolleaegsesse üürikoju. Me ei olnud oma tollase kodu asukohta kuskil avalikult maininud. Kodu ukse taga ootas terve hulk väikeseid lapsi, kes pilti ja autogrammi tahtsid. (Meenutame. Me osalesime remondisaates ja ei olnud seal isegi eriti populaarsed :D)
  • Saime saate fännilt oma FBsse pildi, mis oli veidi kaugemalt tehtud meie terrassist kirjaga “vaata kus ma täna käisin”-njah, ei midagi hullu justkui aga samas veidi ikka küsitav
  • Kodu ukselingi külge oli toodud kingikott- ühesküljest väga armas aga jällegi. Minu kodu võiks olla minu kindlus ja kuigi esimene reaktsioon on alati awwwww niiii nunnu siis sellele mõtlema jäädes on olukord taaskord natukene justkui kõhedust tekitav.
  • Hulgaliselt ligi tulnud ja pilti küsivaid noori/lapsi kinos, kontserdil, poes jne.
  • Hulgaliselt eemalt “salaja” pilti tegevaid, näpuga näitavad, sositstavaid ja kihistavaid noori/lapsi kinos, kontserdil, poes jne.
  • Fun fact ka- esimene kord, kus käisime suuremal avalikul üritusel nii, et meid kordagi ära ei tuntud ja midagi ütlema ei tuldud, oli selle aasta kevadel toimunud Veterani Rock. Sinnani oli alati neid, kes tulid tervitama.

Taaskord. Meie jaoks oli see kõik VÄGA äge! See oli võrreldes nö päris staaridega selline vägev “maitsmine” kuidas see elu olla võib. Ja meie saime seda mõnusas väikeses koguses. On mida meenutada, head sõnad ja need hetked tegid südame alati soojaks ja nende meenutamine on siiani maruvahva. Mõeldes aga Nublu tohutule fännide hulgale ja sellele kui suur hulk nendest fännidest on lapsed, kes üldse ei taju privaatsuse mõistet, ei kujuta ma ette ka milliseks tema igapäevased toimetused kujuneda võivad ning mõistan täielikult tema otsust anonüümseks jääda. Ma siiralt leian, et oli ülimalt ebaeetiline selline artikkel üles paisata. Ma kuulan mõminat aga hea meelega edasi ja kui varsti selle mõneks ajaks ka jõululaulude vastu välja vahetan, siis hiljemalt esimeste soojade ilmadega olen ilmselt taas sellel lainel kindtagasi.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s