Meie imelised pühad

Selle aastased pühad on möödunud lihtsalt nii mõnusalt ja suurepäraselt, et pean neist siia märgi maha jätma, et seda teinekord mõnus meenutada oleks.

Meie jõul sai alguse pühapäeval, 23.detsembril kui suundusime maale Eriku perega jõule tähistama. Eriliseks tegi selle asjaolu, et Eriku perega pole me nii suures koosseisus ammu ühiselt jõule pidanud. Rahulik jutuvada, jõulutoitu ja naeru täis pikk õhtupoolik oli suurepärane algus meie pühadele. Kindlasti oli üks jõulu tipphetkedest Eriku vennalapse siiras ülevoolav emotsioon kui maagiline kingikott järsku kuuse alla ilmunud oli.Koju sõitsime sama päeva öösel. Jõudsime koju sõita ca paar kilomeetrit kui auto hakkas tegema ülimat surmakorinat. Niisiis saime korraks lumesaju käes auto hädalised olla ning seal vaikses kohas lumises öös oli see hetkeks päris äge seiklus. Seda muidugi põhiliselt tänu sellele, et probleem lahenes tegelikult kiirelt justkui iseenesest  (kivi oli kuskile vahele läinud ja tekitas seda õudsat häält, sõitma hakates ja rooli keerates lendas kivi ära ja kõik sai korda).

 

 

 

Muide olid just Eriku venna perele meisterdatud DIY postituses mainitud kuuseeheted. Nüüd saame neid teiega ka jagada.

Jõululaupäeva kohta on Erikul aga oma koju kolimisest saati reegel. Tema oma kodust jõuluõhtul ei lahku! Kui alguses pidi terve mu pere meile külla laekuma siis nad otsustasid teiste plaanide kasuks ja lõpuks tuli meile ainult minu emme. See ei teinud meie jõule aga grammigi kehvemaks. Oma hommikut alustasime traditsioonilise riisipudruga mu ema juures. Siis tulime koju, vedelesime veidi ning asusime tasapisi koos köögis askeldama. Rahulikus tempos koos jõululaulude saatel toimetades saime valmis täpselt selleks ajaks kui planeerinud olime. Kui alguses kartsin, et kogu õhtusöögi tegemine võib olla stressiallikas ja me ei oska ehk õigesti aega arvestada siis õnneks ma eksisin. Katsime mõnusalt laua, panime ennast valmis, saime hetke, et mõelda, et on mille üle tänulik olla ning siis saabus mu ema ning saime õhtusöögiga alustada.

48418071_292800574707526_8204304768575733760_n

Kui eelroad ja praad söödud said oli aeg väikeseks meelelahutuseks. Eelmise aasta Käopesa vlogmassist sain idee lahedaks jõululaulude ära arvamise mänguks, mis kohe käiku läks. Panin klaasi sisse lipikud tuntud jõululauludega. Üks meist võttis sildi ning pidi sellel olevat laulu joonistama, teiste ülesandeks oli laul ära arvata ning seda laulma hakata. Nalja sai kõvasti!

Siis oli aeg kuuse all ahvatlevad kingid laiali jagada! Lugesime luuletusi ja laulsime ja õhkkond oli kuidagi nii mõnus ja hubane. Kingid tegid ka sel aastal eriliselt palju rõõmu. Lahe on see, et Erikul polnud aimugi, et tal kaks nö. suuremat “päris kingitust” ka paarile pisikesele lisaks kuuse all ootamas on. See emotsioon mis teda valdas kui ta kingid lahti tegi oli lihtsalt super! Veendusin taaskord, et üllatuskingitused mis on südamest ja läbimõeldult tehtud on ikka parimad! Nii saab ka täiskasvanult lapselikult siira emotsiooni. Ka mina olin vist sel aastal tubli laps olnud, sest kõik jõulusoovid ja rohkemgi veel täitusid. Ka mulle jagus üllatuskingitusi mis silma eriti särama lõid. Lihtsalt nii tore on see tunne, et sind on kuulatud ja sinu soove märgatud.

kingid parem

Peale kingituste jagamist ootas meid veel üks eriti tobe aga eriti naljakas mäng! See põdrasarvede mäng oli lihtsalt nii jaburalt hasarti ja naeru tekitav, et ma olen peaaegu veenudnud , et see on parimad 3 eurot mis ma nende jõulude raames kulutasin!  põder

Siis saabus aeg magustoiduks ning diivanil ägisemiseks ja kinkide avamiseks. Õhtu veeres vaikselt ööks ja õhtul magama pugedes tuli tõdeda, et jõulud on vist tõesti imede aeg, sest olemine oli lihtsalt nii imeline!

IMG_1068.JPG

Pilt:Irene Fotod, MUAH: Kadhy Asper

Nüüd on käes olnud jõulupühad ja meil pole aimugi mis päev on või mis toimub. Oleme mänginud jõulukinkideks saadud mänge, vedelenud, jutustanud, unistanud, kaisutanud ja täiel rinnal puhanud. Käinud ujumas ja saunas ja… jõudnud viimaste päevade ebameeldivama osani.

Nimelt kolmapäeval? Oli see vist kui Erik tõmbas oma selja totaalselt ära. Läksime Arcticusse (nüüd on see vist Impuls tegelikult?) igatahes läksime sinna plaaniga veel ujuda ja saunatada aga Erik arvas, et tahab pühade pekki ka jõusaalis maha rasssida. Seal suutis ta oma selja aga nii ära tõmmata, et ta ei saanud püstigi tõusta. Nüüd ta pisitasa taastub ja täna on ta isegi õues suutnud natukene jalutada ja lauataga süüa aga noh… loodame, et aastavahetuseks toibub ikka veel. Arst kirjutas talle rohtu, määrime teda geeliga, käis soojas vannis, magab põrandal ja no loodame, et varsti läheb üle.

Kui see Eriku selja piin välja jätta on need aga olnud imelised pühad. Kodused, puhkust, perekonda, armastust ja naeru täis! Kaks õhtut veetsin veel oma kalli sõbrannaga, üks õhtu käis Eriku sõps külas ja mängisime hommikul seitsmeni (siis andsin mina nõrgima lülina alla, nemad jäid edasi mängima) PlayStationiga ja no mõelda, et veel paar päeva on neid mõnusaid pühi jäänud! Loodan, et vaene Erik ka ruttu ruttu taastub ning saab veel nende pühade lõppu täiel rinnal nautida!

 

 

 

Kuidas teie pühad läinud on?

 

 

Ps! Mis sellest blogmassist siis sai? Nagu ehk nägite siis juba kaks viimast ilmunud postitust said valmis keset ööd. Mõlemal päeval pidin pärast postitamist veel päris tööd tegema ja järgmisel päeval juba enne kella 8 Jüris tööl olema. Kui neljapäeval öösel kella 1 ajal koju jõudsime ja teadsin, et pean järgmisel päeval jälle veel varem tööl olema tundsin, et ma lihtsalt ei suuda ennast sundida mitte sõnagi kirjutama. Mingit loomulikku kirjatükki poleks sellest sündinud. Keha ja vaim oli sellest nädalast lihtsalt nii läbi, et ainus millele mõelda suutsin oli see, et “ainult üks päev veel”! Pärast oli piinlik, et alla andsin ja noh.. siin ma nüüd olen.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s