Eesmärgid, eesmärgid

isabel ja erik-16
Aeg on tulevikku vaadata ja plaane teha! Pilt: Irene Kollo, MUAH Kadhy Asper

2019

Proovin selle aasta eesmärkidega olla nii julge ja nii otsustuskindel, et ma natukene siiski kardan nende välja hõikamist aga ometi proovin anda endast parima, et need täita…

Spoiler: kirjutasin postituse valmis 2. jaanuaril, kuid unustasin selle postitada. 7. jaanuari hommikuks kui seda postitama hakkan oleme umbes sadat lubadust juba rikkunud. Päris piinlik. Kaldkirja lisan värskemad kommentaarid, et aus olla.

Finantseesmärgid

44273ad400000578-2313021-image-a-10_1505128573284

2018 jaanuaris alustasime suure hurraaga säästmist. Saime ka väga palju teoreetilisi teadmisi, kuidas saada rahatargaks (spoiler-praktikas jäime kahjuks siiski raharumalaks). 2018 mahutas kahjuks endasse palju halbu otsuseid rahaga ümber käimises . Mõned üksikud head ka (näiteks tulumaksuvaba miinimumi arvelt nö kohustuslik kogumine, lisaraha teenimine, mõne kohustuse lõpetamine). Sel aastal võtame selle säästmise aga sihikindlalt ette! Laias laastus on kolm plaani – koguda, tekitada mingidki säästud ning kohustusi vähendada.

 • Peame suutma säästa raha kolmeks plaanitud reisiks (soojamaa reisi raha loodame saada tuludeklariga kogutud rahast-see on meie plaan selle rahaga algusest peale olnud). Selle raha plaanime koguda mõtetute kulutuste tegemata jätmisega, targema majandamisega ning lisasissetulekutega.(nüüd juba neljaks, sest London on ootamatult lisandunud)
 • Peame suutma tekitada rahavarud – eelmine aasta proovisime mingit tabelit, mis ei jäänud toimima. Sel aastal on reegel- minu palgatõus läheb säästudeks-sellest saab raha, mida ei kasuta niisama ning see jääbki ülima SOS rahaks. Olgu see esialgu kasvõi  ainult 50 eurot kuus. 600 eurot tagavara on parem kui 0€, millega ikka siiani hakkama saanud oleme.
 • Kohustusi vähendada-meil on iiveldama ajavalt palju kohustusi (mäletate, praktikas raharumalad). 2018 suutsime neid suurendada ja vähendada ja siis veel vähendada HOWEVER 2019 ei tohi neid suurendada mitte sentigi ja no vähemalt paar neist võiks jälle kaelast ära saada.
 • Tulumaksuvaba miinimumi raha kogume endiselt järgmiseks aastaks. Aga kui sel aastal kogusimegi eesmärgiga reisile saada, siis nüüd kogume seda selleks, et see enda säästudeks jätta.
 • Jaanuaris proovime säästa nii, et kulutame vaid toidule, vajalikele majapidamistarvetele ning paarile sünnipäeva kingitusele. (Noh eile sattusime kaubanduskeskusesse kingituse ostmise eesmärgil-kas te olete praeguseid soodukaid näinud?! Kokkuvõte-meie riidekapid said vajalikud täiendused. Ebavajalike riideid ei ostnud, vaid selliseid millest oleme puudust tundnud, kuid lappama läks ikka, sest lubatud sai midagi teist). 

 

Reisimine, reisimine, reisimine!

getty_583734066_335273

Hakkasin ühel päeval mõtlema, et kui me kõik mõtetud ostud tegemata jätaks saaksime selle säästetud raha eest aastas ilmselt vähemalt kaks väikest reisi teha. Sel aastal tahan täpselt nii teha ja maailma näha! Reisimine on minu silmis suurim rikkus ja sellele kulutamine on minu jaoks alati kõige valutum ning põhjendatum. Panime selle aasta reisideks mõned eesmärgid ja reeglid

 • Ideaalmaailmas tahaks sel aastal teha vähemalt 4 reisi – Itaalia, Venemaa, mini reis kuskile lähedale ja reis soojale maale.
 • Lisasime endale ka tingimuse-selle aasta reisisihtkohad olgu, erandiga Itaaliale, kõik sellised, kus me varem käinud pole. Praegu oleme kahekesi ja saame nautida kultuuri ja võõraid kohti ning vajadusel pikalt kestvaid lende. Küll me ükspäev lapsega jõuame Türgis lihtsalt bassu ääres päevitamas käia. Lisaks saame endale reisimist tegelikult ikka vähe lubada, arvestades kui palju on maailmas imelisi paiku, mida me näha tahaksime ja seega ei ole mõtet ühes kohas sada korda käimisele väärtusliku reisimise raha kulutada. (Tänaseks on selge, et juba järgmisel nädalavahetusel sõidan sõbrannaga Londonisse, kus ma olen vist 5 või 6 korda käinud aga no niiiiiiiiii hea pakkumine oli- ups…)
 • Reegel on ka see, et shoppamine olgu reisidel minimaalne. Reisid täitku teist eesmärki. (Ma ei hakka üldse olema illusioonis, et me lähme Jaanuari alede ajal Londonisse ja ei shoppa…. aga noh edaspidi paremini? Näiteks siis kui Sea aasta hakkab? 🙂 )
 • Minna lõpuks Itaaliasse-see on mu unistus olnud terve meie suhte jooksul. Olen seal kunagi teismelisena käinud ja see oli armastus esimesest silmapilgust. Olen kogu aeg minna tahtnud ja mõelnud, et no kui lähme tuleb minna ikka vähemalt kaheks nädalaks ja riigile tiir peale teha jne. Siis oleme seda koguaeg edasi lükanud, sest nii oleks see ju päääris kallis ja palju aega nõudev reis. Nüüd sain aru, et savi! Ma olen ka nädalalõpuga Roomas õnnelik, kui saab rohkem siis tore kui ei siis on ka tore! Saame ju teine kord uude kohta minna jne. Niisiis reisisihi prioriteet nr 1-Itaalia!
 • Minna Venemaale- viimasel ajal on see mind väga tõmbama hakanud. Korraks plaanisime juba aastavahetusel minna aga siis mõtlesime ümber. Igatahes ka see on meie listis, ilmselt ajal kui ilmad on soojemad.
 • Sooja osas meil riigi plaani otseselt pole. Plaanime uurida millal puhata saame ning siis pakkumisi otsida. Eile näiteks oli väga äss diil Arubale aga kahjuks ei ole minu töö selline, et saaksin suva hetkel reisile minna. Ema käis õega Maltal ja kiitis-ehk hoopis sinna?
 • Mini-tripp lähedale-plaanid on sellised, et Ukraina tundub põnev ning on meile mitu korda kiidetud aga üldiselt plaanime taaskord lihtsalt diilidel silma peal hoida. Ehk tuleb midagi põnevat. Viinis näiteks pole me ka käinud.

 

Isiklik heaolu

IMG_0633.JPG

Et 2019 aasta saabudes saaks peeglisse vaadata suure rahuloluga! Pilt ikka Irene, meik ikka Kadhy

 • Tervislikud eluviisid peavad saama meile omaseks. Meie kehv toitumine on nii puhas laiskus, et on suisa piinlik. 90% kordadest kui keegi annaks mulle valida burgeri või kana, fetajuustu salati vahel, ma valiks salati. Aga head salatit drive-inni aknast ei saa. See sisuliselt võtab meie kehva toidulaua põhjuse kokku. Tegime nüüd Erikuga omavahel mingid kokkulepped toidutegemise tööjaotuses ja proovime kodus süüa teha. Ühtlasi on see vajalik, et Erik ei sööks iga päev 6 eurost lõunat. (Muide alustasime tänasest ühe toreda plaaniga, jagame seda varsti ka teiega)
 • Enda hoidmine on midagi, millega tegelema pean-liiga palju on suhtumist “ah, mis nüüd mina” ja enda teistega võrdlemist. Armastan ennast palju aga hoian vähe võiks vist selle kohta öelda. Noh proovime paremini 🙂
 • Pean välja mõtlema, mida pikas perspektiivis oma karjääriga teha. 50 aastasena huvijuht olla ei ole minu nägemus tulevikust. Tuleb mõtlema hakata, kuhu ma edasi suunduda tahan ning mis selleks teha tuleks.
 • Lugema peab endiselt rohkem-prooviks vähemalt üks raamat kuus. (aasta 1. raamatut hakkasin muide eile lugema, täna saab kindlasti läbi)
 • Teatrisse tahame endiselt rohkem jõuda.
 • Sel aastal said harjumuseks date-nightid. On hirmutavalt lihtne langeda rutiini, kus õhtuti tuled, viskad väsinuna diivanile Netflixi ette, siis nädalavahetusel on toimetused ja nii oled koos küll aga üksteisele tähelepanu justkui ei pööragi. Sel aastal viisime sisse harjumuse vähemalt korra kuus deidile minna-parim otsus üldse! Eesmärgiks on neid imelisi õhtuid hoida!
 • isabel ja erik-7

 

Mis lubadusi teie andsite ning kuidas 1. nädal lubadustega möödnud on?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s