Kõik mõtted valentinipäevast ja sotsiaalmeedia survest

Ehk tänases postituses on üks kuni mitu teemat, mis seoses valentinipäevaga mulle meenusid ja mis minu seest välja kirjutamist tahavad. Aga kõigepealt tahan soovida imearmast sõbrapäeva kõikidele meie lugejatele! Saime üks päev nii imearmsa kirja ühelt lugejalt, et ilma liialdamata oli meil mõlemil seda lugedes silmas väike pisar. Nii südantsoojendav on näha/kuulda/lugeda, et kuigi see blogi nii kaootiliselt ilmub, on ikka neid, kes postitust ootavad ja meile kaasa elavad!

Aga postituse juurde minnes. Täna hommikul, kui sain külmkapist võtta endale tänaseks valmispandud lõuna ning istuda sooja autosse ja tänu sellele ilusti 5 minutit varem tööl olla, et rahulikult tundi minna ning mitte joosta, tabasin ennast JÄLLE mõttelt, et appi kuidas on mul elus selle kalli kaaslasega nii väga vedanud! Ja kuna see mõte jõuab minu pähe ääretult tihti ja kogu see armastus ei taha enam minu sisse ära mahtuda vaid ma ähvardan kohe päris lõhki minna, siis mõtlesin, et äkki oleks vahva valentinipäeva puhul kirjutada ala 10 põhjust miks mu valentin parim on!

0Q8A9811.jpg

Pilt:Fotoraat

Siis aga jõudsid mu mõtted postituseni, mille kirjutas Marimell, mille sisu oli omakorda inspireeritud Kirsti Timmeri postitusest. Teemaks oli sisuliselt see, et paarid kes jagavad oma suhet sotsiaalmeedias on õnnetud, lahutuse äärel olevad paarid. Njah… teate kui tihti leian ma ennast mõttelt, et oeh täna on armastus eriti suur ja tahaks kohe maailmale karjuda aga enam ei jaga, kuid nüüd on minus tekkinud vastupidine effekt- jagan, järelikult järeldatakse, et päriselt ei armasta ja ei hoia. Mitte, et teiste arvamus nüüd meie suhtest ääretult oluline oleks aga sellest hoolimata on tekkinud tõrge. Panen sotsiaalmeediasse mingil kujul üles ehk 1/10 lilledest, mis mu kallis abikaasa mulle kingib, kuid alati kahtlen, et hmm, ehk jätab see nüüd halva mulje, kuigi minu ainus eesmärk on lihtsalt siira emotsiooni jagamine. Parimad lilled on minu silmis peaaegu alati need, mis tuuakse suvalisel teisipäeval, sest tuli selline tunne või ostetakse juhuslikult Viru tänaval jalutades ja see tekitab just selle tunde, et nii tore! Tahan maailmaga ka oma rõõmu jagada!

52472024_627586667687355_8064055119785754624_n.jpg

Okei, need ei ole suva lilled vai 10. aastapäevaks saadud 101 roosi aga niiii ilusad olid!

Erikul on aga vahel komme lihtsalt minust pilte üles panna- saadame päeva jooksul üksteisele tihti pilte ja kui talle mõni väga meeldib, siis nagu ta ise ütleb “mulle meeldib sinuga eputada”. Minu arust on see alati maru nunnu olnud aga nüüd jälle taban ennast mõttelt, et kuna sotsiaalmeedias ongi palju mitte-nii-ilusaid suhteid näiliselt ilusaks maalitud ei taha ma olla see paar, et oii vaata kui feik kodus raudselt kaklevad ja kohe kohe lahutavad. Oeh ma ei tea, kas see üldse kuskilt otsast loogiline on aga pidin neid mõtteid sel teemal jagama. Tegelikult võiks muidugi toimida täpselt nii, kuidas tuju on, sest elame ikka endale!

Pildid: Anastasya Kikkas

Teine teema on see kuidas ma sel aastal tunnen, et sotsiaalmeedia on mulle sõbrapäeva tähistamise mingil kujul justkui peale pressinud. Mul oli sel aastal kodusest sõbrapäevast kuidagi täitsa…savi. Meil on ühine õhtusöök küünlavalgel üsna igapäevane, nagu ka ühised filmiõhtud ja nädala sees välja minek ei tundu mulle kuidagi ahvatlev. Kingitusi teeme valentinipäeval tavaliselt siis, kui midagi just sel ajal inspireerinud on, aga eraldi me miskit juba ammu otsinud ei ole. Tööle tõin jah oma armsale klassile shoksi ja õpilasesinduse usinatele kommi aga kodus…

16711608_1307640315963834_3842039716405786802_n

Facebook meenutas, et üleeelmisel aastal veetsin sõbrapäeva hoopsi sõbrannaga dressides rämpsu süües ja Gossip Girl`i vaadates. Sellest hoolimata olin ikka lilled ka sotsiaalmeediasse üles pannud – muidu keegi ei usu, et mind armastatakse eksole

Sel aastal tunnen, kuidas ma olin rahumeeli valmis selle päeva mööda laskma aga mida rohkem seda sõbrapäeva hullust igaltpoolt peale pressis tundsin, et appi MIDAGI ju PEAB tegema. Muidu oled mingi suva tont ju! No tegelikult ikka ei pea! Aga olgu natukene andsin ikkagi alla ja teen täna tavapärasest pool kraadi rohkem pingutust nõudva ja hästi natuke erilisema õhtusöögi ja ehk toon Erikule mõne eriti hea käsitööõlle aga see on lihtsalt naljakas, kuidas sedapuhku ma tunnen, et see tähistamise soov ei tulnud minu seest, vaid sellest, et väline surve pani mind seda tegema.

Minu seest tuli aga näiteks mõte Erikule juba ca nädal igale poole neid Kalevi imearmsaid minishokolaade poetada. Need on kirjadega nagu “hr. Õige” ja “Sinuga on maailm roosa” ja “Olen sul konksu otsas” jne. Neid olen talle pannud koju padja peale ootama ja taskusse, et tal neid tore leida oleks. Loodan, et on olnud ka. See oli minu siiras soov, kui neid shokolaade märkasin seda teha ja mitte veel sotsiaalmeedia surve.

51703074_2052332451523209_774407265171013632_n.jpg

Ja kui ma selle kõik siia juba panin siis panen siia ikkagi mõned põhjused ka, miks mu valentin parim on ja mis ta nii erilist teeb, et ma aasta läbi nii hästi hoitud olen, et valentinipäev tähtsusetuna tunduma on hakanud (sest temaga on igapäev nagu valentinipäev -juustune, ma tean!)

  1. Ta ajab mind kogu aeg naerma. Ma võin täiesti dead inside olla ja stressi alla surra aga Erik suudab mind ikka nii naerma ajada, et hingata on raske ja kõht ja suunurgad valutavad.
  2. Ma olen selline titt, et mulle üldse ei meeldi üksi magama jääda. Erik tahab aga vahel minust kauem üleval olla. Seega kui ma varem magama tahan minna siis tavaliselt Erik tuleb ja… paneb mu magama nagu väikese tita 🙂 Ehk ta võtab selle aja ja hoiab mind kaisus, kuni ma magama jään ja siis vaikselt hiilib omi asju tegema! Kui armas see on, et ta seda teha viitsib!
  3. Kui ma olen väsinud ja ise ei jaksa pole kahtlustki, et ta teeb mulle ise järgmiseks päevaks lõuna kaasa ja see ootab mind ilusti hommikul karpi pakituna külmikus! Samuti näiteks avastan tihti õhtul, et ups mingi asi, mida tahan selga panna on veel must. Erik laseb alati minu magama ja ise ootab ära kuni pesumasin lõpetab ja paneb need asjad kuivama!
  4. Ta ütleb mulle iga päev ilusti ja see on alati nii siiras, et saan ennast iga päev printsessina tunda.
  5. Ta on alati minu jaoks olemas! Ükstapuha kui hull ma ei ole. Ja uskuge mind, ma olen kunagi hormoonravi saanud ja ma ei olnud siis meeldiv kaaslane. Siiski oli ja on ta ülimalt mõistev ja imeline tugi. Igas raskuses ja rõõmus kehtib temaga reegel, et rõõmu on topelt ja mure poole vähem. Temaga koos on igast raskusest üle saamine palju kergem.
  6. Ta on küll väliselt väga badass ja kurine mees aga selle sarkastilise kesta sees on kõige abivalmim ja siiram süda mida ma kohanud olen! Kui ta veel jala liikus võis ta vabalt koju tulla ükstapuha kui pika ringiga kui ta nägi, et mõni vanem tädi oma raske toidukotiga kodu poole liikus, sest ta aitas selle ära viia. Alati on ta aidanud vankriga liikuvaid emasid ja kõiki loomi keda vähegi aidata saab. Just selliseid väikeseid aga samas sisult suuri asju on ta teinud kõik need 10+ aastat, mis me koos oleme olnud ja minu arvates on see nii südantsoojendav kui iseenesest mõistetav selline käitumine tema jaoks on.
  7. Ta on aus. Ehk kui proovin poes kleiti, mis lisab mu niigi suurele kehale veel näilised 10 kilo siis ta ütleb seda. See on vist selline asi mida kõik naised ei taha kuulda aga mina hindan väga tema ausat arvamust.
  8. Ta surub mind paremaks ja paneb mind endasse uskuma! Ehk ta ei lase mul endas kahelda! Selles on ka minu parim sõbranna meister! Nii, et kui on hetked, kus ma endasse ei usu, siis need kaks kullatükki lihtsalt pressivad mind alati edasi!
  9. Lumiste/jäiste ilmadega teeb ta hommikuti alati mu auto puhtaks ja paneb sooja!
  10. Ta ei võta midagi, mis ma kodus või tema jaoks teen iseenesestmõistetavalt. Ta on tänulik, kui kodu korda teen ja  söögi valmistan!
  11. Ta jagab minuga samasuguseid väärtuseid!

 

 

 

 

 

 

Isabel ja Erik-33.JPG

Selline ta mul on-üdini imeline!

Selline mammut postitus sai aga nii palju mõtteid oli! Igatahes loodan, et teil kõigil on tore sõbrapäev ja veedate seda täpselt nii nagu teile endale meeldib!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s