Miks need valimised mind kurvaks tegid…

Related image

Tuleb tõdeda, et viimased nädal aega olen olnud keskmisest närvilisem ja õnnetum, sest see kord on valimised ja sellega seotud kuidagi väga…. hinge pugenud.

Ma ei ole kindlasti poliitika huviline oma igapäeva elus. Hoian päevakajalistel sündmustel küll pool silma peal, kuid ma ei ole selles kindlasti kõige eeskujulikum. Samas on valimine minu jaoks sama elementaarne kui õue minnes jalanõude jalga panemine. Minu silmis on hääletamata jätmine lihtsalt nii mõistetamatu- ERITI praegusel ajal. Mis põhiline mulle tundub, et enamjaolt jätavad valimata need kes ise kõige rohkem hädaldavad, et küll on kõik halvasti ja valitsus nõme.. No ja mis sa teinud oled, et seda parandada?!

Peamised vabandused miks ei valita. Kedagi ei ole valida, ühed tropid kõik? Tõesti meil on tuhanded kandidaadid. Sa lugesid nende kõigi kohta ja no isegi üks neist ei tundunud natukene vähem halb kui teised? Et sul täiesti vahet pole kas on rohelised, reform või ekre sinu kodumaad juhtimas?! Vahet pole millega see valitsus järgmised 4 aastat tegeleb?

Järgmine vabandus on, et mind poliitika ei huvita ja seega ma ei oska valida. Nagu ma juba ütlesin siis ka mina ei ole poliitika huviline. Kui valimised lähenevad võtan selle ühe tunnikese. Sirvin läbi erakondade programmid, googeldan natuke, täidan mõned valimiskompassi küsitlused. See võtab 4 aasta tagant minu elust TUND aega, et olla natukene rohkem kursis. Kui sul ei ole 4 aasta jooksul seda ühte tundi siis mul on sinust siiralt kahju. Mina arvan, et see on taaskord hoolimatus. Palun jah ära vali selle järgi kelle pastakas kõige parem oli aga ära ole ka nii hoolimatu, et sa üldse ei uuri.

Ja siis need… ma ei jõudnud inimesed…. noo selle kohta pole väga üldse midagi öelda. Mina andsin e-hääle võttis alla minuti. Selle vähem kui minuti leidmiseks oli aega ikka väga mitu mitu mitu päeva. Erik käis kohapeal valimas kulus no ca 2 minutit ehk. Valimisjaoskonnad on kodudele nii lähedal, et ei jõua vabandus on lihtsalt absurdi tipp!

Niisiis mind teeb kurvaks, ääretult kurvaks, et inimesed ei hooli. Ei hooli isegi nii natukene, et võtta see tund enda kurssi viimiseks ja see minut kuni MAX 10, hääletamiseks. Mind teeb ääretult kurvaks, et ligi pooled inimesed kellel on õigus hääletada on lihtsalt nii hoolimatud oma riigi tuleviku suhtes, et nad ei võta seda hetke, et olla normaalne kodanik. Veel rohkem kurvastab mind teadmine, et ka minu tuttavate seas on neid inimesi.

Oleks, et see oleks ainus mis mind kurvastab nende valimiste juures aga eiiii nii lihtsalt ma ei pääsenud 🙂

Lisaks on erakond, kelle edu mind siiralt  šokeerib. Ja kelle valimisvõidu puhul ma siiralt, käsi südamel, oleksin hakanud kaaluma kodumaalt ära kolimist, sest mina ei taha elada riigis mis on täis viha. Ma ei tahaks elada riigis mille juht võib minu kohta öelda kõndiv ühiskonna probleem, sest ma julgen arvata, et hariduse omandamine ja karjääri tegemine enne lapse tegemist on oluline. Pean oluliseks, et mul oleks piisav tagala oma lapsele hea elu võimaldada! Sest ma ei taha, et mu laps peaks kasvama üles kodus kus raha pärast pidevalt muretsema peab ning ma tahan, et nad kasvaksid keskkonnas mis annaks neile eelduse, et neist tulevikus laia silmaringiga haritud inimesed kasvaksid. Ma ei taha kasvada rassistide riigis ja riigis, kus poliitiku vabandus sellele, et ta naisi ahistas oli savi, Mallukat ei ahistaks. Ma ei taha, et riik survestaks lapsi saama neil kes teavad, et nad vanemateks sobilikud pole ning viha täis väljaütlemised on norm. Kus erakonna juhi unelm on “te veel nutate” noh….

Ja öelda, et see erakond ei ole halvem kui teised valikud ja ühed mustad kõik ja nad vähemalt muudavad midagi ja öelda, et kõigi lubadused on katteta jnejnejne. No ei! Ma ei näe sisuliselt mitte ühegi teise erakonna valijaid IGAS kommentaariumis karjumas kui värdjad kõik teised on ja kõikidele teisi erakondi pooldavaid kommentaare kurjade smailidega täiustamas ja vastamas kurjusega, ma ei näe ühegi teise erakonna pooldajaid nii käitumas. Ja kahjuks tuleb tõdeda, et ka need inimesed kes ma tean, et antud erakonda valivad on täpselt sellised kes süveneda ei viitsi. Nad on heal juhul keskharidusega kui mitte veel madalama haridusega, nad karjuvad kommentaariumites ja 90% juhul süüdistavad selles, et nad hästi ei ela riiki. See on minu jaoks masendav. See, et ma pean mõtlema kas ikka julgen seda teksti avalikustada, sest ma ei taha seda räiget sõimu on kurvastav. Saan ainult loota, et minu blogi lugejaskond on piisavalt väike, et ehk nad oma kurjusega siia ei jõua.

Mind teeb kurvaks, et valimiste aeg mis võiks olla periood kus ühiselt mõistlikult arutada ja argumenteerida kelle nemad valivad ja miks ja ühiselt veidigi poliitika ja eluolu üle argumenteerida aga sellest on sedapuhku saanud mingi riiklik vihapüha. Viha sünnitab viha. Ehk kui siiani olen alati rahulikuks jäänud siis ei saa salata, olen seekord ka ise süüdi. Ka mina tunnen täna tõrget inimeste suhtes kes lollide vabanduste pärast valima ei läinud. Ka mina olin tulivihane kui lugesin nende kommentaare, kes valisid viha. Ma lihtsalt olen õnnetu, et see olukord selline on. Ma olen õnnetu, et oleme punktis kus valimised ajavad rahva riidu. Ma olen õnnetu, et absurdsed välja ütlemised toovad edu. Ma olen õnnetu, et ei viitsita süveneda ja mängitakse valimistel bingot, sest savi. Ma olen õnnetu, et ei võeta seda hetke ja ei anta oma panust. Küll aga olen ma rõõmus, et see trall kohe läbi saab ja võime naaseda teiste teemade juurde ja eriti rõõmus olen, et selle raskuse oma südamest välja kirjutada sain. Palun südamlikut, et mind risti ei löödaks 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s